راهنمای اسم شرکت ثبت اسم شرکت در اداره ثبت شرکتها اسم برای شرکت نام خوب شرکت ثبت نام شرکت اعلام نتیجه استعلام اسم شرکت چقدر زمان می‌برد؟
نتیجه استعلام اسم شرکت هایی که تا قبل از ساعت 16 هر روز کاری ثبت شوند در همان روز کاری اعلام می‌شود.
نتیجه استعلام اسم شرکت هایی که بعد از ساعت 16 هر روز کاری ثبت شوند بسته به حجم درخواستها ممکن است در همان روز اعلام شود یا به روز کاری بعد موکول شود.
پاسخ استعلام اسم شرکت صرفاً از طريق پيامک به اطلاعتان خواهد رسيد. لذا توصيه مي‌شود شماره تلفن همراه خود را با دقت وارد نماييد.

راهنمای اسم شرکت ثبت اسم شرکت در اداره ثبت شرکتها اسم برای شرکت نام خوب شرکت ثبت نام شرکت نکاتي که قبل از استعلام اسم شرکت بايد به آنها توجه کرد کدامند؟
 1. اسم شرکت بايد حداقل شامل سه کلمه باشد. به همين دليل هم امکان وجود مشابهت يا تکراري بودن اسم شرکت در ترکيب هاي کمتر از سه کلمه بسيار بالا خواهد بود.
 2. هرچند آوردن عبارات توصيفي قبل از اسم شرکت منعي ندارد اما هنگام شمارش کلمات اسم شرکت در نظر گرفته نمي‌شود. عباراتي مثل «گروه مهندسي مشاور» ، «شرکت خدمات بازرگاني» ، «توليدي صنعتي» ، «شرکت حمل و نقل بين‌المللي» و .... از اين قبيل موارد هستند. لذا براي رسيدن به نتيجه دقيق‌تر توصيه مي‌شود از بکاربردن اينگونه عبارات هنگام استعلام اسم شرکت های ثبت شدخودداري فرماييد.
 3. با توجه به اينکه روزانه تعداد زيادي اسم شرکت ثبت مي‌شود، هرچه از تاریخ استعلام اسم شرکتبگذرد اعتبار نتایج استعلامکمتر می‌شود.
 4. ممکن است اسم شرکتی ثبت نشده باشد اما به دلیل اینکه دارای مشابهت با اسامی سایر شرکتها است مورد قبول اداره ثبت شرکتها قرار نگیرد. به همین دلیل هم توصیه می‌شود به توضیحات ارائه شده همراه هر پاسخ استعلام دقت نمایید. (بعبارت دیگر صرف اینکه فلان اسم ثبت نشده باشد به معنای قابل ثبت بودن >آن نیست. ممکن است به علت ثبت شدن اسامی مشابه با اسم مورد نظر شما، امکان ثبت آن اسم وجود نداشته باشد.)
 5. بررسی ثبت اسم شرکت بر اساس تمام شرکتهای ثبت شده از سال 1382 تاکنون و اکثر شرکتهای ثبت شده قبل از سال 1382 انجام می‌گردد که تا ابتدای خردادماه 1393 شامل بیش از یک میلیون نام شرکت است و روزانه بر تعداد آن افزوده می‌شود.
 6. این سامانه مختص استعلام اسم شرکت است. از ثبت استعلام برای اسم فروشگاه، اسم سایت، نام تجاری، برند و .... بپرهیزید.

راهنمای اسم شرکت ثبت اسم شرکت در اداره ثبت شرکتها اسم برای شرکت نام خوب شرکت ثبت نام شرکت هزينه استعلام اسم شرکت چقدر است؟
 • هزينه استعلام اسم شرکت 7000تومان (هفت هزار تومان) به ازای هر اسم است.
 • هزينه استعلام اسم شرکت را مي‌توانيد به يکي از شماره حسابها و يا کارتهاي ذکر شده در صفحه شماره حساب/کارت واریز نمایید و یا اينکه از صفحه پرداخت اينترنتي سايت اقدام نماييد.
 • این قیمتها تا پایان تابستان 1396 معتبر خواهند بود.

 • bulletاسامی مورد نظر برای استعلام را در کادر زیر وارد کرده و کلید "افزودن به لیست" را فشاردهید.
  bulletبرای حذف یک اسم آنرا از لیست زیر انتخاب و کلید "حذف از لیست" را فشار دهید.
     
   

   

  bulletهزینه استعلام 0 نام شرکت برابر است با 0تومان.
  bulletشماره همراه خود را (جهت دریافت نتیجه استعلام) در کادر روبرو وارد نمایید. 
  از آنجا که پاسخ استعلام اسم شرکت از طریق پیامک ارسال می شود بهتر است شماره همراهی را وارد نمایید که قابلت دریافت پیامکهای تبلیغاتی را داشته باشد. در صورتی که دریافت پیامک های تبلیغاتی را مسدود کرده باشید، پاسخ استعلام اسم شرکت را دریافت نخواهید کرد.
  bullet می‌خواهم بدانم شرکتی با این نام قابل ثبت است (پاسخی که در این حالت دریافت می‌کنید اعلام می‌کند که این اسم قبلاً ثبت شده است یا نه و اگر ثبت نشده باشد اطلاعاتی درباره میزان مشابهت آن با اسامی سایر شرکتها به شما خواهد داد.)
  می‌خواهم از شماره و تاریخ ثبت شرکتی با این نام باخبرشوم. (پاسخی که در این حالت دریافت می‌کنید اعلام می‌کند که شرکت مورد درخواست شما ثبت شده است یا نه و در صورت ثبت بودن، شماره و تاریخ ثبت شرکت اعلام می‌شود)