راهنمای اسم شرکت ثبت اسم شرکت در اداره ثبت شرکتها اسم برای شرکت نام خوب شرکت ثبت نام شرکت اهمیت اسم شرکت در چیست؟
انتخاب اسم شرکت جزء اولین مقدمات ثبت شرکت و در عین حال یکی از مهمترین مراحل تأسیس شرکت است.
بسیاری از افرادی که مایل به ثبت شرکت هستند، برای رسیدن به اسم شرکت مطلوب خود انرژی و زمان زیادی را صرف می‌کنند. اما گروهی دیگر به هر دلیل اسم شرکت را بدون در نظر گرفتن همه جوانب و با عجله انتخاب می‌کنند و به همین دلیل هم معمولاً بعد از مدتی تصمیم به تغییر اسم شرکت می‌گیرند.
انتخاب اسم شرکت جزء اولین مقدمات ثبت شرکت و در عین حال یکی از مهمترین مراحل تأسیس شرکت است.
بسیاری از افرادی که مایل به ثبت شرکت هستند، برای رسیدن به اسم شرکت مطلوب خود انرژی و زمان زیادی را صرف می‌کنند. اما گروهی دیگر به هر دلیل اسم شرکت را بدون در نظر گرفتن همه جوانب و با عجله انتخاب می‌کنند و به همین دلیل هم معمولاً بعد از مدتی تصمیم به تغییر اسم شرکت می‌گیرند.
اسم شرکت اولین نشانه هر شرکت است. شاید بی راه نباشد که بگوییم اسم شرکت همانقدر مهم است که پرچم یا سرود ملی یک کشور اهمیت دارد. از طرف دیگر قوانین انتخاب اسم شرکت کمی سختگیرانه تعیین شده است؛ که البته این سختگیری در تعیین اسم شرکت به دلیل مسائل حقوقی و مالی تا حدودی هم لازم است. همین امر فرایند انتخاب اسم شرکت را برای برخی پیچیده و سخت می‌کند.
مهم این است که با شناختن صحیح قواعد انتخاب اسم شرکت بتوانیم نام شرکت را به گونه ای انتخاب کنیم که برازنده شرکت باشد.
هدف گروه مشاوره اسم شرکت، طراحی اسمی مناسب برای متقاضیان ثبت شرکت است.
راهنمای اسم شرکت ثبت اسم شرکت در اداره ثبت شرکتها اسم برای شرکت نام خوب شرکت ثبت نام شرکت نکات مهم در انتخاب اسم شرکتچیست؟
اسم شرکت نباید قبلاَ توسط شخص دیگری به ثبت رسیده باشد. یعنی اگر قبلاً شرکتی به نام "ابتکار" ثبت شده باشد دیگر کسی نمی‌تواند شرکتی را با همین نام ثبت کند. و باید اسم شرکت خود را به شکلی پشنهاد دهد تمایز آشکار و مشخصی با اسم شرکت قبلی داشته باشد مثلاً اگر شرکتی با نام "ابتکار پویا" ثبت شده باشد نه تنها نمی‌توان شرکت جدیدی با همین نام ثبت کرد، بلکه ثبت شرکتی با نام "پویا ابتکار" هم مجاز نیست. همچنین تمایز اسم شرکتها باید در کلمات خاص باشند و افزودن کلماتی مثل نوین ، گستر ، تک و امثال اینها به اسم شرکت نمی‌تواند وجه تمایز اسم یک شرکت از سایر شرکتها باشد. مثلاً اگر شرکتی با نام "ابتکار پویا" ثبت شده باشد، ثبت شرکتی با نام "نوین ابتکار پویا" یا "ابتکارگستر پویا" مجاز نخواهد بود. برای به حداقل رساندن اینگونه مشابهت ها اسم شرکت باید حداقل شامل سه کلمه خاص ( غیر عام ) باشد که ترکیب مشابه آن در اسم سایر شرکتهای ثبت شده وجود نداشته باشد.
راهنمای اسم شرکت ثبت اسم شرکت در اداره ثبت شرکتها اسم برای شرکت نام خوب شرکت ثبت نام شرکت از چه کلماتی می‌توان برای انتخاب اسم شرکت استفاده کرد؟
کلماتی که در اسم شرکتها استفاده می‌شوند باید فارسی باشد. یعنی کلمات اسم شرکت باید در یکی از فرهنگ‌های دهخدا یا معین (به عنوان کلمه‌ ایرانی) ذکر شده باشند. نکته دیگری که در انتخاب اسم شرکت باید به آن توجه کرد این است که هرچند استفاده از اسامی شهرها ، رنگ‌ها و اعداد در اسم شرکت مانعی ندارد اما این کلمات جزء اسم شرکت شمرده نمی‌شوند و اسم شرکت باید غیر از این کلمات شامل سه کلمه باشد. مثلاً "پویا ابتکار تهران" نمی‌تواند به عنوان اسم شرکت انتخاب شود چون اسم شرکت باید غیر از کلمه تهران شامل سه کلمه دیگر باشد. مثلاً "پویا ابتکار برتر تهران".
راهنمای اسم شرکت ثبت اسم شرکت در اداره ثبت شرکتها اسم برای شرکت نام خوب شرکت ثبت نام شرکت روال کاری مشاوره اسم شرکت چگونه است؟
ابتدا شما هر آنچه را که فکر می‌کنید لازم است ما برای طراحی اسم شرکت بدانیم اعلام می‌فرمایید. زمینه فعالیت شرکت ، نوع کلماتی که مایل هستید در اسم شرکت بکار برود ریشه زبانی کلمات اسم پیشنهادی برای شرکت اسامی که تا کنون به اداره ثبت شرکتها اعلام کرده اید و پذیرفته نشده‌اند و هر چیز دیگری که فکر می‌کنید می‌تواند در طراحی اسم شرکت به ما کمک کند. بر اساس موارد اعلام شده توسط شما و قوانین اداره ثبت شرکتها فهرستی از حدود 10 اسم شرکت سه یا چهار کلمه‌ای پیشنهاد می‌شود. همچنین تعدادی کلیدواژه مرتبط با درخواست شما نیز تقدیم می‌گردد تا بتوانید علاوه بر اسامی پیشنهادی ما اسمهای جدیدی را نیز بسازید و به اداره ثبت شرکتها ارائه کنید. اسامی شرکت طراحی شده توسط گروه مشاوره اسم شرکت ، از جهت مشابهت با اسامی سایر شرکتها بررسی شده و در صورت عدم مشابهت با نام شرکتهای دیگر تقدیم می‌گردد البته همیشه این احتمال وجود دارد که اسم شرکت پیشنهادی مطابق سلیقه شما نباشد به همین دلیل هم امکان بازبینی و ارائه اسامی جدید وجود دارد و تا زمانی که کار انتخاب اسم شرکت به نتیجه قابل قبولی برسد فرایند مشاوره انتخاب اسم شرکت ادامه خواهد داشت. همچنین اگر سفارش دهنده از درخواست خود منصرف شود می‌تواند در قسمت پیگیری سفارشات درخواست انصراف خود را همراه با شماره کارت بانکی خود اعلام کند. اگر اعلام درخواست انصراف قبل از دریافت اولین فهرست اسامی باشد، کل مبلغ پرداختی(منهای کارمزد شبکه بانکی) بازگشت داده می‌شود و اگر اعلام درخواست انصراف بعد از دریافت اولین فهرست اسامی باشد در صورتی که تا یک ماه بعد از اعلام انصراف هیچکدام از اسامی پیشنهادی ثبت نشود ، 40% هزینه عودت داده می‌شود و اگر اعلام انصراف بعد از دریافت دومین فهرست اسامی باشد، در صورتی که تا یک ماه بعد از اعلام انصراف هیچکدام از اسامی پیشنهادی ثبت نشود 15% هزینه عودت داده می‌شود و در صورت انصراف بعد از دریافت لیست سوم به بعد هزینه‌ای عودت داده نمی‌شود.
راهنمای اسم شرکت ثبت اسم شرکت در اداره ثبت شرکتها اسم برای شرکت نام خوب شرکت ثبت نام شرکت قبل از شروع مشاوره انتخاب اسم شرکت چه چيزهاي ديگري را بايد بدانم؟ از کجا شروع کنيم؟
1.طراحي و ارسال ليست اسم شرکت حدود یک روز کاریزمان مي‌برد و کل هزینه استفاده از سرویس مشاوره تعیین نام شرکت فقط 76هزارتومان است که فقط یکبار در ابتدای کار دریافت می شود و در صورت نیاز به تجدید نظر، ارسال اسامی جدید رایگان خواهد بود. 2.پرداخت هزينه از طريق واريز به حساب ، انتقال کارت به کارت و پرداخت اينترنتي امکانپذير است،شما مي‌توانيد بعد از ثبت سفارش براي پرداخت اينترنتي هزينه اقدام نماييد يا با استفاده از کليد شماره حساب/کارت در قسمت بالاي همين صفحه شماره کارت يا حساب را يادداشت نموده و براي پرداخت هزينه اقدام فرماييد.
3. قیمت های اعلام شده تا پایان تابستان 1396 معتبر خواهد بود.
4.سفارش‌دهنده از زمان دريافت اسمهاي پيشنهادي براي شرکت یک ماه فرصت دارد تا اسم شرکت پيشنهادي را بررسي و در صورت تمايل به دريافت فهرست جديد اسم شرکت از طريق قسمت پيگيري سفارشات اقدام نمايد. اما درصورتی که یک ماه از آخرین مکاتبه گذشته باشد، اسامی پذیرفته شده تلقی می‌گردد و درخواست تجدیدنظر یا انصراف بعد ازآن تاریخ قابل قبول نخواهد بود.
5.ارسال اسم پيشنهادي براي شرکت هم از طريق فکس و هم از طريق ايميل امکان‌پذير است.
6. هرچه توضيحات شما کامل‌تر باشد اسامي پيشنهادي ما به خواسته شما نزديکتر خواهد بود
7.توجه داشته باشيد که اين سرويس مختص مشاوره تعيين نام شرکت است و برای خدمات تعیین و ثبت نام تجاری یا برند لازم است فرم مربوطه را از منوی بالای صفحه تکمیل نمایید.
8.این سرویس مختص مشاوره تعيين نام شرکت مطابق قوانین اداره‌ی ثبت شرکتها است و گروه مشاوره اسم شرکت مسئولیتی در قبال آزاد بودن نام دامین و سایت ندارد.
9.حتی‌الامکان سعی شود تکمیل فرم و ثبت اطلاعات توسط شخص یا اشخاص تصمیم گیرنده انجام شود، تا نتیجه مطلوب حاصل شود. معمولاً در مواردی که نظرات از طریق افراد دیگر (همسر، فرزند، همکار، دوست،..) منتقل می‌شود، رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب بسیار طولانی‌تر می‌شود.
10.در حال حاضر اسم شرکت باید حداقل شامل 3 کلمه(سیلاب) باشد. به همین دلیل هم ارائه اسامی یک و دوسیلابی به هیچ وجه امکانپذیر نیست
11. ارسال نتیجه مشاوره نام شرکتو دریافت نظرات شما تا رسیدن به نتیجه‌ی نهایی از طریق ایمیل یا فکس امکان‌پذیر است، لذا لازم است حتماً ایمیل یا فکس خود را وارد نمایید.
12. در صورتي که موارد فوق را مطالعه نموده‌ايد ولي هنوز سوالاتي ديگري داريد صفحه سوالات متداول را ببينيد. اگر باز هم سوالی بدون پاسخ ماند، آنرا از طریق پیامک به شماره راهنمای اسم شرکت ثبت اسم شرکت در اداره ثبت شرکتها اسم برای شرکت نام خوب شرکت ثبت نام شرکت ارسال نمایید تا توسط همکاران ما بررسی شود و پاسخ مناسب برایتان ارسال شود. پیامک‌هایی که در ساعات کاری ارسال شوند، طی حداکثر نیم ساعت پاسخ داده می‌شوند و پاسخ پیامک‌هایی که در ساعات غیر کاری ارسال شده‌اند در ساعات ابتدایی اولین روز کاری بعد ارسال می‌شوند.
برای شروع فرآیند مشاوره تعیین اسم شرکت فرم زیر را تکمیل کنید یا قسمت فرم مشاوره اسم شرکت را از بالای همین صفحه انتخاب کنید
همچنین برای اطلاع از سایر راههای ارتباطی صفحه تماس با ما را ببینید